Dubnové brigády na Zahradě

Milí zahradníci a příznivci ZAHRADY,

zveme vás na sérii dubnových brigád na ZAHRADĚ. Cílem těchto brigád je jarní úklid pozemku, výroba vyvýšených záhonů a jejich naplnění zeminou, výroba a instalace technického zázemí ZAHRADY (kompost, nádoby na vodu,…) a pár dalších drobností, nutných pro její uvedení do provozu.

Brigády se konají vždy v sobotu během celého dne. Na tomto odkazu najdete tabulku s termíny brigád. Prosím, označte v tabulce, které brigády / kterých brigád se máte zájem zúčastnit. Pokud nemáte čas celý den, vůbec to nevadí. Zaskočte i jen na pár hodin, každá ruka se hodí.

Přidejte se k nám a využijte tak možnost osobně se podílet na tom, jak se ze zanedbaného pozemku stane nejkrásnější zelené místo v centru Liberce.

A co nás na brigádách čeká a nemine?

Akce Z(ahrada) Vol. 3 – 11.4.2015

Na tento den se rozdělíme na dvě party:

Parta č. 1 pojede do Radčic přesypat zeminu, kterou nám darovalo Ekocentrum. Kromě přesypání si vše musíme naložit na valník a po příjezdu na ZAHRADU zeminu opět složit. Do party č. 1 bychom tedy uvítaly převážně silné muže, případně i silné ženy, které se nebojí chytit do ruky lopatu:-) Budeme potřebovat zhruba 4 lidi (upřesníme).
Parta č. 2 bude přímo na ZAHRADĚ uklízet. Bohužel po zimě se nám tam opět objevily nové odpadky a exkrementy. Vše nasbíráme do pytlů a připravíme pro Armillarii, která pytle odveze v rámci jarní akce „Clean up the world“ do spalovny. Protože v tuto chvíli nevíme, jaký typ odpadků při úklidu najdeme, nedoporučujeme s sebou brát malé děti, abychom je zbytečně nevystavovali riziku poranění nebo jiného průšvihu. Vemte si boty s pevnou podrážkou a pracovní rukavice. Pokud nemáte, nevadí, máme i nějaké erární – rukavice:-).
Když nám bude přát počasí, tak se vrhneme i do opravy betonových schodů. Pokud je mezi vámi někdo se zednickou zkušeností, tak se nám ozvěte. Jinak počítáme s tím, že si s tím nějak společně poradíme.

Akce Z(ahrada) Vol. 4 -18.4.2015

Tuto sobotu nás čeká krásná práce – instalujeme vyvýšené záhony, vyrobíme ohrádky pro kompostování, bednu na nářadí a umístíme nádrže na vodu. Pokud nás bude dost, můžeme záhony rovnou naplnit zeminou.

Akce Z(ahrada) Vol. 5 – 25.4.2015

Doděláme vše, co jsme nestihli minule, a pustíme se do výroby vertikálních záhonů a mobiliáře z palet. A hlavně, milí zahradníci, už se můžete pustit do sázení a setí!

TĚŠÍME SE NA VÁS!


Sdílejte:

Share on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on FacebookEmail this to someone